Doradca zawodowy

Przyszłościowe kierunki studiów

Przyszłościowe kierunki studiów

by Katarzyna Szymańska -
Number of replies: 0


Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów!


Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów!

Najbardziej przyszłościowe...

Wybierając kierunek studiów kierować się należy na pewno przede wszystkim swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami. Równie ważna jest jednak przyszłość, jaka w związku z wybranym zawodem czeka na Ciebie. Czy uda Ci się zdobyć dobrą pracę i jakie będą zarobki? By ułatwić Ci decyzję postaramy się więc pokazać najbardziej przyszłościowe kierunki studiów.

 

Studia na Politechnice się opłacą…

Nie od dziś wiadomo, że studia na kierunkach technicznych to najlepsza inwestycja w przyszłość. Osoby z takim wykształceniem są najbardziej poszukiwane na rynku pracy. Inżynierowie nie mają więc powodów do narzekania na brak możliwości zawodowych. Bardzo wiele ofert pracy dotyczy także specjalistów od nowych technologii.

 

Studia tego typu są jednak bardzo wymagające. Nie każdy ma przecież predyspozycje do technicznych kierunków. Studiując mechatronikę na przykład trzeba nie tylko przyswoić ogromne ilości danych, ale również zrozumieć wiele skomplikowanych procesów oraz wykorzystać zdobytą wiedzę. Dlatego też osoby mające zdolności w obszarze przedmiotów ścisłych powinny się cieszyć. Dzięki temu mogą liczyć na pewną pracę w przyszłości i całkiem przyzwoite zarobki. Do kierunków gwarantujących i jedno i drugie należy na przykład informatyka, czy automatyka i robotyka.

 

Architekt i farmaceuta poszukiwany

Jak się okazuje obecnie duże zapotrzebowanie jest również na absolwentów innych specjalistycznych kierunków. Na przykład duże możliwości stoją przed architektami. We wszystkich ścieżkach kształcenia, takich jak architektura zieleni, czy architektura wnętrz, znajdą się miejsca pracy.

 

Wiele wskazuje także na to, iż wiele miejsc pracy czekać będzie już niedługo na osoby kończące kierunki farmaceutyczne. I nie chodzi tu tylko o farmację, która umożliwia pracę w aptece. Do tych kierunków należą także dietetyka albo kosmetologia

 

Rozwój świata biznesu oraz finansów powoduje także zapotrzebowanie na pracowników znających się na tych dziedzinach. Wybór studiów na kierunkach takich jak finanse i rachunkowość czy ekonomia to doskonały sposób na znalezienie zatrudnienia w przyszłości. W ich przypadku jest jednak konieczna smykałka do matematyki i przede wszystkim pewna sympatia do niej. Niestety wśród współczesnych uczniów jest to zjawisko bardzo rzadkie. Doskonale pokazują to wyniki tegorocznych matur. Dla osób posiadających jednak te niezwykłe cechy kierunki związane z finansami to strzał w dziesiątkę.

 

Wśród najbardziej przyszłościowych kierunków studiów próżno jak widać szukać któregoś z humanistycznych kierunków. Niestety absolwenci tychże studiów są nadal najbardziej zagrożeni bezrobociem. Osobom po kulturoznawstwie czy filologii polskiej ciężko jest znaleźć pracę w wyuczonym zawodzie. Można jednak zapobiec tego typu konsekwencjom. Studiujesz na kierunku humanistycznym i boisz się braku pracy? Już podczas studiów zacznij troszczyć się o swoją przyszłą karierę. Jak zwykle powtarzamy w artykułach na portalu, doświadczenie to podstawa. Zacznij od praktyk bądź stażu. Dalej pójdzie już z górki!