Biblioteka

Wydawnictwo ISKRY poleca

Wydawnictwo ISKRY poleca

Napisane przez: Wioletta Kosinska ()
Liczba odpowiedzi: 0

Czytajcie  książki  ISKIER

Wydawnictwo ISKRY wydało w ostatnim czasie wiele ciekawych książek o zróżnicowanej tematyce. Zachęcam do zapoznania się z ich bogatą ofertą. Więcej informacji znajdziecie na stronie:  www.iskry.com.pl

"Saga Rodu Czartoryskich" Zofia Wojtkowska, Wyd. Iskry 2020

Jest to autorska, osobista, barwna opowieść o znaczących dla historii rodziny, a także dla historii Polski osobach, o ich działalności publicznej, zasługach i potknięciach, a także o życiu prywatnym, rodzinnym i towarzyskim.To książka o ludziach, którzy choć urodzili się w wyjątkowej rodzinie i w wyjątkowych czasach, kochali i nienawidzili jak wszyscy inni. Bywali wielcy i podli, wierni i zdradliwi, dobroczynni i mali, rozważni i romantyczni. Jak nieprawdopodobne wręcz ich losy nie tylko wplatają się w historię Polski i Europy, co współtworzą ją, pozostawiając niezatarte ślady. 


"Pamiętnik antybohatera i inne utwory" Kornel Filipowicz, Wyd. Iskry 2020

Warto przypomnieć czytelnikom postać Kornela Filipowicza, polskiego powieściopisarza, nowelistę, scenarzystę, autora 37 książek. "Pamiętnik antybohatera" to książka, w której znajdziemy dwa opowiadania, jedną mikropowieść i wiersze autora. K. Filipowicz wrócił do pisania poezji w latach osiemdziesiątych XX wieku, ale sam nie chciał nazywać tych utworów wierszami. Traktował je jako prozę wierszowaną. Mikropowieść Filipowicza z 1961 roku dziś zyskuje nowe znaczenie. Utwory te wchodzą w sam środek dzisiejszych sporów i lęków. Czyta się je tak jakby były pisane dla nas - czytelników.


"Dziennik hipopotama" Krzysztof Varga, Wyd. Iskry 2020

Krzysztof Varga to rasowy pisarz i felietonista, zajmuje on czołowe miejsce we współczesnej polskiej literaturze. Książka Vargi to dziennik pisany w latach 2018-2020. Dowiemy się dlaczego i z jakich powodów K. Varga bardzo poważa hipopotamy, mimo iż to zwierzęta znane z bitności i agresywności, terytorialne i taplające się w błocie. Hipopotamów boją się nawet krokodyle, gdyż hipopotam to jest ktoś! W "Dzienniku hipopotama" odkryjemy pisarza opowiadającego o świecie kultury, książkach, festiwalach i nagrodach literackich. Czytelnik może odczuć, że autor bywa niesprawiedliwy, ale warto podkreślić i docenić, że pamiętnikarstwo Vargi jest zgrabne i łatwo wchodzi w ucho.