Biblioteka

Dobra wiadomość dla moli książkowych

Dobra wiadomość dla moli książkowych

Napisane przez: Wioletta Kosinska ()
Liczba odpowiedzi: 0

 Dobrą wiadomość dla wszystkich moli książkowych. 

Oto pierwsze tytuły marki - Bo.wiem

Poruszająca historia żydowskiej dziewczynki, którą przez pięć wojennych lat ukrywały kolejne holenderskie rodziny, biografia pewnego angielskiego gentlemana, dzięki któremu wiosna jest jeszcze piękniejsza, a 17 lutego – w Dniu Kota – powieść japońskiego pisarza o tym, co by się stało, gdyby ze świata zniknęły koty. T o wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w ofercie nowej marki wydawniczej Bo.wiem.

Za marką Bo.wiem stoi znane wielu molom książkowym Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, które postanowiło zaproponować jeszcze więcej wszystkim ceniącym dobrą literaturę. Co zatem znajdziecie w ofercie? Do marki wejdą znane już serie Wydawnictwa UJ, między innymi reportażowy Mundus, popularnonaukowa #nauka oraz beletrystyczna Seria z Żurawiem.

Oto pierwsze książki  Bo.wiem

864648-352x500.jpg

Pierwsze tytuły w ramach marki Bo.wiem: „Dziewczynka z wycinanki. Opowieść o wojnie, przetrwaniu i rodzinie” Barta van Esa i „Anglik, który ocalił japońskie wiśnie. »Cherry« Ingram i jego historia” Naoko Abe miały swoje premiery kilka dni temu.

„Dziewczynka z wycinanki” to historia Lien, mieszkającej w Hadze dziewięcioletniej Żydówki, którą w obawie przed nazistowskimi prześladowaniami oddano do rodziny zastępczej. Uratowana przed Holokaustem dziewczynka po wojnie dowiaduje się, że jej rodzice i niemal wszyscy bliscy zginęli. Z czasem jej relacje z nową rodziną się pogarszają, a w końcu z niejasnych przyczyn więzi zostają całkowicie zerwane.

Tajemnicę stara się rozwikłać Bart van Es, wnuk rodziców zastępczych Lien, który postanawia opowiedzieć jej historię, poszukując odpowiedzi na dręczące go pytanie: dlaczego żydowską dziewczynkę wymazano z rodzinnej pamięci?

877155-352x500.jpg

„Anglik, który ocalił japońskie wiśnie” to barwny portret ekscentrycznego brytyjskiego gentlemana-przyrodnika z początku XX wieku. Collingwood „Cherry” Ingram zachwycił się sakurą, japońską ozdobną wiśnią, która stała się wkrótce jego pasją. Gdy w 1926 roku wybrał się do Japonii w poszukiwaniu kolejnych okazów, był wstrząśnięty widokiem, który zastał: krajobrazu zdominowanego przez jedną klonowaną odmianę sakury, wykorzystywaną jako symbol ekspansjonistycznych ambicji Japonii. Najbardziej poruszył go brak rosnących niegdyś w tym kraju pięknych wiśni o wielkich, białych kwiatach. Wtedy poprzysiągł, że przywróci dawną odmianę jej ojczyźnie. W tym celu udał się do… swojego angielskiego ogrodu!

870178-352x500.jpg

Miłośnicy kotów muszą poczekać do 17 lutego – w Dniu Kota będzie miała premierę powieść Genki Kawamury „A gdyby tak ze świata zniknęły koty?”. Młody listonosz, mieszkający samotnie z kotem Kapustkiem, otrzymuje wstrząsającą diagnozę lekarską – zostało mu tylko kilka miesięcy, a może nawet tygodni życia. Zanim jednak zdąży się oswoić z tą wiadomością, pojawia się diabeł ze specjalną ofertą: podaruje mu dodatkowy dzień życia za każdą rzecz, którą postanowi usunąć ze świata. Tak oto rozpoczyna się naprawdę niezwykły tydzień…

Warto zaglądać na stronę bowiem.wuj.pl. Na pewno pojawi się tam jeszcze więcej literackich niespodzianek!

Wiemy, bo czytamy!

Mamy dobrą wiadomość dla moli książkowych. Oto pierwsze tytuły marki Bo.wiem