Doradca zawodowy

Poszukiwane zawody

Poszukiwane zawody

by Katarzyna Szymańska -
Number of replies: 0

Poszukiwane zawody. Oto kilka przykładów, z którymi myślę, że warto zapoznać się:

Preferencje pracodawców w Polsce i pozostałych państwach Europy nie różnią się już tak diametralnie od siebie, jak jeszcze kilka lat temu. Kto zatem nie musi obawiać się o swoją karierę i ma zapewnioną pracę na najbliższe kilkanaście, a może nawet i kilkadziesiąt lat? Przedstawiam Wam najbardziej poszukiwane zawody – na pewno to  pomoże Wam we właściwym określeniu zarówno ścieżki edukacyjnej, jak i zawodowej!

Poszukiwany, perspektywiczny i dobrze płatny – taki powinien być wymarzony zawód każdego z nas, prawda? Nie trzeba jednak zbyt długo tłumaczyć, że rynek pracy w XXI wieku podlega dynamicznym zmianom i trudno jednoznacznie ocenić czy zawód X jest perspektywiczny i taki już pozostanie. Kto zatem nie będzie mieć problemów z pracą na przestrzeni najbliższych kilku lub nawet kilkunastu lat? Jacy specjaliści zarobią najwięcej? Dlaczego niszowa i niezbyt popularna do tej pory branża może okazać się świetnym planem na przyszłość?

Project Manager

Praca Project Managera zyskuje obecnie coraz większe znaczenie dla pracodawców z każdego sektora gospodarki. Trudno się jednak temu dziwić – przedsiębiorcy chcą budować swoją pozycję rynkową na efektywności i skuteczności. Jest jednak pewien problem: mnogość elementów, jakie należy ze sobą połączyć, żeby owy sukces osiągnąć. To właśnie przed Project Managerem stoi zadanie „zebrania tych wszystkich elementów układanki w jedną całość”. Szczegóły znajdziecie TUTAJ

Tłumacz

Twoją pasją są języki obce? Poznawanie fachowej terminologii jest dla Ciebie przyjemnością i ciekawym wyzwaniem? Spędzeniu kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu godzin nad tłumaczeniem dokumentów to mile spędzony czas? W takim razie, kariera w zawodzie tłumacza będzie świetną decyzją! Szczegóły znajdziesz tutaj: Zawód – Tłumacz. Mała rada na koniec: im bardziej egzotyczny język, tym lepiej:)

Administrator

Administrator sieci, powszechnie określany mianem Szanownego Admina, to osoba, której zadaniem jest zapewnienie sprawnego i bezawaryjnego działania systemów informatycznych w przedsiębiorstwie/organizacji/instytucji/itd. Stanowisko administratora śmiało można zatem zaliczyć do grona zarówno prestiżowych, jak i niezwykle odpowiedzialnych zawodów. Uważasz, że się nadajesz? To wejdź tu.

Logistyk

Specjaliści z zakresu logistyki zajmują się zarządzaniem magazynami, zaopatrzeniem, planowaniem produkcji, dystrybucją dóbr i usług oraz transportem i komunikacją. Pełny zakres obowiązków jest oczywiście ściśle uzależniony od branży, w której dane przedsiębiorstwo działa. Dlaczego specjaliści z tej dziedziny nie mogą narzekać na brak ofert pracy? Ile zarabiają? Przyjrzyjmy się codziennej pracy specjalistów ds. logistyki – zobacz.

Social Media Specialist

Gdy mówisz swoim znajomym, że cały dzień spędzasz na Facebooku lub Instagramie i jednocześnie na tym zarabiasz, to oznacza, że jesteś Specjalistą ds. mediów społecznościowych. Nie myśl jednak, że obowiązki zawodowe ograniczać się będą wyłącznie do wrzucania “piąteczków, koteczków i innych bzdetków” – to już nie wystarczy! Litr wiedzy z zakresu marketingu, kilkanaście kropli psychologii społecznej oraz garść kreatywności i zmysłu analitycznego to absolutna podstawa, żeby postawić pierwsze kroki w tej dziedzinie. Zobacz więcej o tym zawodzie.

Programista

“Jestem programistą!” – brzmi dumnie, prawda? Sam prestiż to jednak nie wszystko, gdyż zarobki w IT należą do najwyższych na rynku – najlepsi mogą liczyć nawet na kilkanaście tysięcy złotych netto! Trudno się zatem dziwić, że coraz więcej młodych ludzi wiąże swoją przyszłość z informatyką. Jak jednak zostać programistą i zdobyć gruntowną wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności związane z tworzeniem i rozwijaniem oprogramowania? Wystarczy na początek krótka lektura tego artykułu.

Webmaster

Webmaster bardzo często określany jest mianem “projektanta stron internetowych”. Jest to oczywiście poprawne określenie, ale nie oddaje ono w pełni zakresu obowiązków, które stawiane są przed osobami wykonującymi ten zawód – wszystko zależy bowiem od konkretnej specjalizacji, branży i wielkości firmy. W małych firmach webmaster jest bowiem “człowiekiem orkiestrą”, czyli samodzielnie wykonuje wszystkie zadania związane z projektowaniem, realizacją, wdrożeniem i późniejszą obsługą serwisu internetowego. Szczegóły tutaj.

Grafik komputerowy

“Ile będzie kosztować projekt tej strony internetowej? 500 zł? Dlaczego tak dużo? Moja siostra studiowała na ASP i nie takie rzeczy robiła za darmo”. Jeśli chcesz zostać grafikiem komputerowym, to prócz solidnej wiedzy technicznej i nieskończonych pokładów kreatywności powinieneś jeszcze wykazywać się anielską cierpliwością i opanowaniem. Dlaczego? Tutaj dowiesz się absolutnie wszystkiego, co najważniejsze.