Doradca zawodowy

Wolontariat zagraniczny: zwiedzaj świat i zdobywaj doświadczenie

Wolontariat zagraniczny: zwiedzaj świat i zdobywaj doświadczenie

by Beata Sierzan -
Number of replies: 0

31.05.2022

Podczas kolejnego spotkania z cyklu #ZawodowyStream dowiesz się więcej o programach i projektach edukacyjnych dla młodych ludzi: o programie Erasmus+ (to znacznie więcej niż studia!), o Europejskim Korpus Solidarności, workcampach i workaway’u (czyli jak zaangażować się w wolontariat za granicą) oraz o stażach i wolontariacie z AIESEC (dla tych, którzy wolą wyjechać jeszcze dalej).

Czy wiesz, że na wiele programów możesz wyjechać już w wieku 13 lat? Część z nich jest dostępnych dla osób pełnoletnich, ale warto wcześniej poznać możliwości i przygotować się do nich.

Naszymi gośćmi będą: Helena Leszczyńska i Michał Kowalczyk – oboje doświadczyli na własnej skórze, jak wspaniałe i wzbogacające jest „życie na projektach”, do tego stopnia, że teraz tworzą je sami i wspierają w rozwoju inne młode osoby.

O czym będziemy rozmawiać:

  • Jak się dostać się na programy i projekty edukacyjne? Na czym polegają?
  • Jak to możliwe, że można bezpłatnie wyjechać za granicę?
  • Skąd można się dowiedzieć o projektach?
  • Czy trzeba znać języki, żeby wyjechać? I czy angielski to must have?
  • Co daje udział w projektach międzynarodowych dla rozwoju osobistego, a jak widziany jest na uczelniach i u pracodawców?
  • Czy to prawda, że Erasmus uzależnia? I kim są erasmus babies?

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Zawodowy Stream PONAD 80% WOLONTARIUSZY ZAUWAŻA U SIEBIE WZROST MOTYWACJI DO DZIAŁANIA W CODZIENNYM ŻYCIU EDUCATION AND EMPLOYERS, 2021 #Zawodowy #ZawodowyStream 31 MAJA, GODZ. 18:00 Mapa Karier”