Biblioteka

Prelekcje Mistrzów - "Mój Mickiewicz" spotkanie online

Prelekcje Mistrzów - "Mój Mickiewicz" spotkanie online

Napisane przez: Wioletta Kosinska ()
Liczba odpowiedzi: 0

Piotr Tomaszuk z mistrzowską prelekcją

 na Uniwesytecie w Białymstoku

Kolegium Literaturoznawstwa oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) zapraszają na kolejne spotkanie w cyklu „Prelekcje Mistrzów”, które odbędzie się w najbliższy wtorek (11.05). Jego gościem będzie wybitny reżyser, twórca i dyrektor Teatru Wierszalin - Piotr Tomaszuk. Tematem prelekcji będzie "Mój Mickiewicz".

Plakat cyklu Prelekcje Mistrzów. Rozmyta twarz Piotra Tomaszuka, na tym tle informacje o prelekcji. Zawiera je też artykuł

Spotkanie, w formule online, odbędzie się we wtorek 11 maja, o godz. 17.00. Prowadzącymi będą Krzysztof Korotkich i Konrad Szczebiot.

Piotr Tomaszuk urodził się w 1961 r. w Białymstoku. Jest reżyserem, autorem scenariuszy teatralnych, założycielem działającego w Supraślu od 1991 roku Teatru Wierszalin. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Reżyserii Teatru Lalek na zamiejscowym Wydziale Sztuki Lalkarskiej AT w Białymstoku.

Jest m.in. laureatem nagrody im. Konrada Swinarskiego, przyznanej przez redakcję miesięcznika Teatr (1993), nagrody im. Leona Schillera (1995), nagrody Krytyków Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, a także dwukrotnym laureatem Fringe First w Edynburgu. W czerwcu 2006 r. został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Link do spotkania.

źródło: Uniwersytet w Białymstoku